©2019 by Paweł Kobyliński

 

O MNIE

Jestem posłem, menadżerem, mężem i ojcem.

W październikowych wyborach będę ponownie ubiegał się o mandat poselski.

EDUKACJA

W 2006 r. skończyłem studia na kierunku zarządzanie przedsiębiorstwem na Wydziale Zarządzania ówczesnej Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach (dziś Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach). Odbyłem także studia podyplomowe z zakresu kontrolingu na tej uczelni. Dodatkowo, w 2011 r. zostałem absolwentem psychologii ogólnej na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego.  

BIZNES I DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA

W 2003 zostałem prezesem zarządu spółki akcyjnej HH Poland działającej w branży handlowej.
W HH Poland niezwykle ważna jest dla nas społeczna odpowiedzialność biznesu. W ramach tej misji wspieramy fundacje, stowarzyszenia i dzieci z najuboższych rodzin. Dodatkowo, już jako poseł ufundowałem detektory tętna płodu oraz pompę infuzyjną, które przekazałem szpitalowi w Knurowie. Od 2010 do 2016 roku pełniłem funkcję prezesa zarządu Fundacji Integracji Kultury organizującej m.in. festiwal PalmJazz. Od wielu lat wspieram również Klub Sportowy Spartan Knurów. 

SEJM

W 2015 r. mieszkańcy Śląska wybrali mnie swoim posłem. W trakcie trwającej kadencji podejmowałem na forum ogólnopolskim ważne tematy dla mieszkańców naszego regionu,  takie jak m.in. rozbrajanie bomby ekologicznej pozostałej po Zakładach Chemicznych „Tarnowskie Góry”. W tej sprawie złożyłem projekt ustawy, który kompleksowo rozwiązałby ten problem, rząd go odrzucił. Ponadto złożyłem projekty ustaw dotyczące m.in. uproszczenia przedawnień podatkowych oraz obniżki podatku PIT do 15 proc. dla samozatrudnionych. Przewodniczyłem także komisji nadzwyczajnej, która przyjęła projekt ustawy dotyczący przeciwdziałaniu marnowaniu żywności. Zasiadam w Komisji Gospodarki i Rozwoju oraz Komisji Nadzwyczajnej do Spraw Deregulacji. Ponadto jestem wiceprzewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Głuchoniemych oraz Zespołu ds. Wspierania Międzynarodowej Wymiany Kulturalnej.

MASZ PYTANIA?

 Napisz do mnie i koniecznie zajrzyj na moją stronę na Facebooku i konto na Twitterze.